Почетна / Серии / Хурем Султан е лезбејка. Преферира жени!

Хурем Султан е лезбејка. Преферира жени!

Актерите од турските серии на Балканот уживаат поголема популарност и од холивудските актери, но и тоа има своја цена. Телевизиските ѕвезди својата популарност ја плаќаат со контроверзните приказни поврзани со нивните животи. Актерката која во серијата “Величествениот” го глуми ликот на Хурем Султан, наводно била лезбејка.

 

Мерјем Узерли, која поради улогата на Хурем се преселила од Германија во Турција, според приказните на таблоидите била лезбејка, односно наклонета кон женскиот пол. Секако, таа го демантираше сето ова, но ретко кој и поверува.

“Трачевите се дел од славата, а јас не сакам да обрнувам внимание на глупости кои ги пласирале досадни луѓе во таблоидите. Се зборуваше дури дека сум во врска со Халит Ергенч, кој поради тоа мораше да ги трпи љубоморните испади на сопругата Берѓузар Корел”, изјавила Мерјем, и додала дека моментално е во врска со италијански манекен и оти поради него често престојува во Рим.

 

 

 

Martin M. | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Полицискиот процедурал „Менталист“ на телевизија Телма во 20.30 часот

Одамна ја следевме на Македонската телевизија и кабловската Нова С, сега “Менталист” доаѓа и на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!