Почетна / Спорт / Хрватски навивач и Славен Билиќ – усни на усни!

Хрватски навивач и Славен Билиќ – усни на усни!

Славен Билиќ вчеравечер доби многу честитки за победата над Ирците, но оваа сигурно не му беше омилена. Имено, на самиот крај од натпреварот Хрватска – Ирска, еден од хрватските навивачи на стадионот во Познањ и покрај силната контрола успеал да се пробие до поранешниот фудбалер Билиќ и „сочно“ да му ја честита победата над Ирците. Не можеме со сигурност да утврдиме какви биле намерите на навивачот што го носел дресот на Игор Штимац, но законите во Полска се особено строги. Првенството за него е завршено и ќе мора да се врати назад во Хрватска, но пред тоа ќе ја плати големата парична казна.

 

 

 

 

Martin M. | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МРТ 3 ќе го прикаже ретро финалето на Вардар – Пелистер од 1993 година

Уживање за спортските носталгичари. Во сабота (23 мај 2020), третиот спортско-забавен канал на Македонската телевизија …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!