Почетна / Серии / Хитот на годината „Карадај“ од среда на Сител

Хитот на годината „Карадај“ од среда на Сител

 

„КАРАДАЈ“
хитот на годината од среда на Сител телевизија

 

Еден миг ќе го сврти светот на еден недолжен човек, оној кој што животот би го дал за правда ќе доживее таа правда да му одземе се, оној кој во име на семејството ќе биде подготвен да ја поднесе најголемата жртва ќе доживее судбината да му одземе повеќе од тоа…

 

 

Кога во нечесна смртоносна замка честа на неговиот татко ќе биде извалкана со крв, неправдата ќе ја одреди пеколната судбина, тогаш гласот на честа и пркосот ќе крене рака…

Тој глас ќе го доведе до на, таа која ќе треба да суди и пресуди за сторенто злосторство, таа која ќе треба да пресуди ќе биде и остане негова судбина, а животот кој до тој миг имаше поинаков тек ќе отвори болна битка помеѓу љубовта и злото…

 

 

Колку жртви може да поднесе срцето на еден син, колку одрекувања може да потроши оној кој знае вистински да сака…

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Шпионажа во француската политичка трилер серија „Биро“ на Телма

“Биро” (оригинален наслов: Le Bureau des Légendes) е француска политичка трилер серија создадена од Ерик …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!