Почетна / Забава / Фото | Турција шокирана од Ферхунде

Фото | Турција шокирана од Ферхунде

 

 

Дениз Чакир е популарната турска актерка, за нас најпозната по улогата на Ферхунде во хит серија „Кога лисјата паѓаат“. Неодамна се објавени страшни фотографии кои ја шокираа јавноста, а на кои Ферхунде има модрици, длабоки исеченици, изгореници.

 

 

Дениз Чакир е популарната турска актерка, за нас најпозната по улогата на Ферхунде во хит серија „Кога лисјата паѓаат“. Неодамна се објавени страшни фотографии кои ја шокираа јавноста, а на кои Ферхунде има модрици, длабоки исеченици, изгореници.

 

 

Но за среќа актерката се чувствува добро, а крвавите фотографии и нејзиното шокантно издание се поради кампањата за запирање на насилството врз жените, нивната дискриминација и непријатностите кои секојдневно им се случуваат.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Композиција од Дарија Андовска на над 35 радио-станици во целиот свет

На 13.10.2021 во 20ч во Биоскоп Балкан во Белград, во рамките на 67-то издание на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!