Почетна / МК Сцена / Фото | Еве ги нашите Зимски убавици

Фото | Еве ги нашите Зимски убавици


Изборот и овојпат е во организација на модното студио „Црнокрак“, кое за вкупната победничка, односно зимската убавица на Македонија за 2014. година го обезбеди правото таа да ја претставува Македонија на еден од интернационалните избори за убавина за кои поседува лиценци.

 

Викендов во Велес и Скопје се случија првите претставувања на кандидатките за титулата „Зимска убавица на Македонија“.

 

 

Изборот и овојпат е во организација на модното студио „Црнокрак“, кое за вкупната победничка, односно зимската убавица на Македонија за 2014. година го обезбеди правото таа да ја претставува Македонија на еден од интернационалните избори за убавина за кои поседува лиценци.

 

 

Инаку, победничка во Велес беше Ана Марија Таневска, прва придружничка Ивана Георгиевска, а втора Сара Таневска. На претставувањето на девојките во Скопје, пак, најмногу гласови доби Ивана Георгиевска, прва придружничка и беше Ана Марија Таневска, а втора Ангела Спасовска.

 

 

Турнејата, која ќе ги опфати сите поголеми градови во земјава, продолжува веќе наредниот викенд, се до големото финале, кое ќе се одржи во март.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ретро интервју со Каролина : Убавината ја чувам во душата

Ретро интервју со супербрендот Каролина објавено во дневниот весник Дневник пред 24 години. Навистина времето …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!