Почетна / ФОТО / Фото | Бугарија го има најзгодниот бодибилдер

Фото | Бугарија го има најзгодниот бодибилдер

Згодниот Лазар Ангелов е најбараниот онлајн фитнес тренер и фитнес модел во регионот и пошироко. Тој е Бугарин и важи за еден од најдборо градените бодибилдери на светско ниво. За себе вели дека отсекогаш се восхитувал на неверојатниот физички изглед што многумина актери го поседувале во акционите филмови. Жан Клод Ван Дам и Брус Ли биле неговите идоли во раната возраст, открива тој.

 

 

Згодниот Лазар Ангелов е најбараниот онлајн фитнес тренер и фитнес модел во регионот и пошироко. Тој е Бугарин и важи за еден од најдборо градените бодибилдери на светско ниво. За себе вели дека отсекогаш се восхитувал на неверојатниот физички изглед што многумина актери го поседувале во акционите филмови. Жан Клод Ван Дам и Брус Ли биле неговите идоли во раната возраст, открива тој.

 

 

На социјалните мрежи билдерите постојано споделуваат негови содржини како мотивација, а девојките со возбуда и трепет ги чекаат неговите нови фотографии на Инстаграм и Фејсбук, мрежите кадешто Ангелов е особено популарен и активен.

 

 

Со бодибилдинг се занимава од 2006. година и уште од почетокот зема учество во сите натпревари. Лазар Ангелов не признава пораз и од никој натпревар не заминал без медал. Тој ги поседува едни од најдобро градените абдоменални мускули, во тоа ќе се уверите во фотогалеријата во прилог.

 

 

{gallery}062013/angelov{/gallery}

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

И старото, и новото – две логоа осамнаа на екранот на Алфа

Покрај новото лого кое го користи Алфа по ребрендингот во 2019 година, некогаш во исечоци …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!