Почетна / Живот / Филип Втори пристигна во Скопје!

Филип Втори пристигна во Скопје!

Градот Скопје денес стана побогат со уште еден споменик. Филип Втори пристигна во Македонија!

 

 

Општината Центар соопшти дека споменичното обележје „Воин“ денеска ќе почне да се поставува на плоштадот „Карпошово востание“, пред Министерството за транспорт и врски, тоа е дел од програмата на општина Центар за одбележување на значајни личности и настани преку подигнување на споменични обележја, усвоена во 2007/2008 година.

Изработката на споменичното обележје траела две години во леарницата „Густини“ во Италија. Поставувањето започна денес во 11 часот.

 

 

 фото: Утрински весник

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Концерт под свеќи за прв пат во Македонска Филхармонија

Виртуозот на виолина Марио Хосен и „Профундис“ ја носат „Candlelight“ магијата во Македонија! Илјадници свеќи …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!