Почетна / Сапуници / Фернандо Колунга денес полни 50 години

Фернандо Колунга денес полни 50 години

Фернандо Колунга, вечниот латино заводник денеска полни 50 години!

 

 

 

Колунга е роден на 3ти март 1966 година, а својата кариера ја започнал во теленовелата Cenizas y diamantes 1990 г.

 

Македонската публика го запозна како војникот Раул во Alondra, која се прикажуваше на локалните телевизии во 1999 г. Потоа девојките и жените се заљубија во херојот на омилените теленовели во низа како Esmeralda, La Usurpadora, Nunca te olvidaré , Abrazame muy Fuerte, Amor realAlborada, PasionMañana es para siempre и последната улога во која го гледавме во Soy tu dueña. 


Во моментов мексиканската публика ужива во првата негативна улога на Фернандо во теленовелата Pasion y Poder.

 

Нека му е среќен роденденот.

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонската актерка Бедија Беговска – дел од „Балканска приказна“

Македонската актерка Бедија Беговска, доајен на Турскиот театар во Скопје, ја гледаме како дел од …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!