Почетна / Сапуници / Фернандо Колунга денес полни 50 години

Фернандо Колунга денес полни 50 години

Фернандо Колунга, вечниот латино заводник денеска полни 50 години!

 

 

 

Колунга е роден на 3ти март 1966 година, а својата кариера ја започнал во теленовелата Cenizas y diamantes 1990 г.

 

Македонската публика го запозна како војникот Раул во Alondra, која се прикажуваше на локалните телевизии во 1999 г. Потоа девојките и жените се заљубија во херојот на омилените теленовели во низа како Esmeralda, La Usurpadora, Nunca te olvidaré , Abrazame muy Fuerte, Amor realAlborada, PasionMañana es para siempre и последната улога во која го гледавме во Soy tu dueña. 


Во моментов мексиканската публика ужива во првата негативна улога на Фернандо во теленовелата Pasion y Poder.

 

Нека му е среќен роденденот.

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Халит обвинет за сексуален напад врз колешка од „Забрането јаболко“

Турскиот актер Талат Булут го гледаме во една од водечките улоги во турската прајмтајм сапуница …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!