Почетна / Серии / Третата сезона од „Стрела“, дел од репризната шема на Телма

Третата сезона од „Стрела“, дел од репризната шема на Телма

 

“Arrow 3” во пролет-лето репризната шема на Телма

 

Oд понеделник до петок во меѓу репризите на серии на телевизија Телма свое место најде и репризата на третата сезона од “Arrow”, која се емитуваше во декември минатата година. Хит серијата на CW ќе се емитува во 21.30 часот, а во продолжение ве потсетуваме на сижето на серијата:

 

 

После силниот бродолом, милионерот и плејбој Оливер Квин беше исчезнат и претпоставуван за мртов пет години пред да биде откриен жив на далечен остров на Пацификот. Кога тој се враќа дома во Старлинг, неговата верна мајка Моира, сакана сестра Теа, и неговиот најдобар пријател Томи му посакуваат добредојде, но тие чувствуваат дека Оливер е променет од неговото тешко искушение на островот. Додека Оливер ја крие вистината за човекот кој што тој сака да стане, тој очајно сака да направи измени за акциите кои што ги превземал кога тој беше момче. Особено тој бара помирување со својата поранешна девојка Лорел Ленс. Оливер се поврзува повторно со своите најблиски, и тајно ја содава личност Стрела – одмаздник, кој сака да ги исправи неправдите создадени на неговото семејство, да се бори со злото на општеството, и да го врати градот Старлинг на своја поранешна слава.

 

 

Преку ден, Оливер ја игра улогата на богат, безгрижен човек кој внимателно ја крие тајната на својот идентитет под закрилата на темнината. Како и да е, таткото на Лорел, детективот Квентин Лонс, е решен да го уапси одмаздникот кој оперира во неговиот град.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | „Сенки над Балканот“ продолжува со втора сезона на МТВ 1

Втората сезона од најгледаната српска серија „Сенки над Балканот“ од 5-ти јануари ексклузивно на Македонската …

error: Содржината е заштитена!