Почетна / Забава / Траволта е транвестит. Жена му го остави!

Траволта е транвестит. Жена му го остави!

Американскиот таблоид „National Enquirer“ на насловната страна објави фотографија од Џон Траволта кој носи перика, шминка и женска гардероба!

 

 

Траволта, наводно, е фотографиран во бел фустан, крзно, женски накит, а и градник. Лицето му е потполно нашминкано, додека плавата перика ја врзал во реп. Таблоидот успеа да дојде до фотографиите кои настанале во далечната 1997-та година на една забава во Лос Анџелес – шест година по неговата венчавка со Кели Престон.

Таблоидот тврди дека неговата жена го оставила откако ги видела овие фотографии, а тоа го потврди и негов близок пријател: „Кели ми рече дека нивниот брак е завршен и оти веќе не живее во семејната куќа. Доста и е од двојниот живот на Џон. Тоа го трпи веќе 20 години, но повеќе не може да го издржи понижувањето од јавноста. Тоа ја уништи“, изјави изворот.

Двојката има две деца, Ели и Бенџамин. Ова не е првпат актерот да облече фустан – тој во филмот „Hairspray“ имаше улога на жена. Пред неколку недели доби и тужба за сексуално вознемирување на еден масер.

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Концертот на Парни Ваљак во СЦ Јане Сандански презакажан за ноември

Поради одредени реновации кои салата СЦ Јане Сандански ќе ги преземе започнувајќи од 10ти мај, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!