Почетна / Филм / Тоа е моето момче

Тоа е моето момче

15-ти јуни

Тоа е моето момче
Режија: Шон Андерс (Sex Drive)
Сценарист: Дејвид Каспе (Happy Endings)
Улоги: Адам Сендлер, Енди Семберг, Лејтон Мистер, Џејмс Каан, Сузан Сарандон, Рекс Рајан
комедија


 

Додека е во своите тинејџерски години, глупавиот Дони Бергер станал татко на Хан Соло Бергер и го одгледал како самохран родител се до неговиот 18-ти роденден. Сега, 30 години подоцна Дони мора да им плати 43.000 долари на Службата за внатрешни работи за да одбегне три години престојување во затвор. Хан (кој сега си го сменил името во Тод Петерсон) е богат и успешен бизнисмен што добива пријатно изненадување на неговата венчавка кога непоканетиот Дони ненадејно се појавува. Очаен во намерата да ги добие парите, Дони се обидува повторно да се зближи со својот син. Тој сега е приморан да ги прифати последиците од лошите родителски вештини.

 

 

 

DarkShadow | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пирс Броснан и Гај Пирс во трилерот „Spinning man” во сабота на Телма

сабота, 13 април 2024 година, Телма ТВ, 22.15 часот – Филозофија на убивањето Еван Бирч …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!