Почетна / МК Сцена / Пред и потоа – прва трансформација

Пред и потоа – прва трансформација

Анита Вамперџиева од Струмица е нашата прва кандидатка за трансформација во рубриката Пред и потоа.

 

 

Трансформациите „Пред и потоа“ за ТВ Пакет ги прави познатиот рапер Андреј Миске кој има долгогодишно искуство и важи за еден од најдобрите кога станува збор за фризери и шминкери во Македонија. Вештите раце на Андреј ќе ја истакнат природната убавина на Анита, а тоа и дополнително ќе влијае на нејзината самодоверба. Долгата плава коса одамна не е во тренд, па Анита доби нова модерна боја (Revlon c20) и асиметрична фризура.

 

 

Шминката е летна со потемни нијанси за да и ги изрази очите.

Пријавување за учество на Фејсбук страницата на ТВ Пакет, кај Андреј Миске или во студиото Миске 101.

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Бојана Скендеровски со преработка на „Море сокол пие“

Пејачката Бојана Скендеровски на овој голем ден Илинден ги почасти Македонците со нејзиниот најнов проект, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!