Почетна / Телевизија / Твоето лице звучи познато / ТЛЗП | Како се снајде Кајмакоски во улогата на Горан Бреговиќ

ТЛЗП | Како се снајде Кајмакоски во улогата на Горан Бреговиќ

 

Видео | Даниел како Горан Бреговиќ

 

Вечерва, во најновото издание на забавното шоу “Твоето лице звучи познато”, македонскиот учесник Даниел Кајмакоски го имитираше Горан Бреговиќ. Даниел, по минатонеделната победа со имитацијата на Тина Тарнер, овојпат уште еднаш покажа дека е подготвен за секаква имитација и дека во секоја неделна задача може да се снајде беспрекорно.

 

 

Тој ја изведе познатата “Калашников” на Бреговиќ, а на сцената друштво му правеше голем оркестар по што доби само позитивни критики од жири комисијата. Како сето тоа изгледаше на Сител телевизија, погледнете од видеото :

 

DANIEL KAJMAKOSKI | Goran Bregović – Kalashnikov

DANIEL KAJMAKOSKI | Goran Bregović – Kalashnikovтвоето лице звучи познато – трета сезона27 март 2016

Posted by Gledy Network on недела, 27 март 2016

 

Дани | ТВ Пакет

 

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кој што ќе имитира во финалето на „Твоето лице звучи познато“?

  Вечерва на Сител е финалето на ТЛЗП   Вечерва во 21 часот на Сител …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!