Почетна / Телевизија / Телевизиска премиера на „Трето полувреме“

Телевизиска премиера на „Трето полувреме“

 

Овие празници Македонската телевизија за свoите граѓани подготви богата празнична програма со многу музика, танц, американски филмови, цртани филмови и ексклузивна премиера на македонскиот филм „Трето полувреме“.

 

 

Сите оние кои не го погледнале филмот низ кино салите, ќе имаат можност да го погледнат на МРТ 1 и тоа на 1. Јануари во 17:30 часот. Филмот кој зборува за војната, фудбалот и љубовта е дело на режисерот Дарко Митревски, а во главните улоги настапуваат Сашко Коцев и манекенката Катарина Ивановска.

Во продолжение ви ја претставуваме програмата на првиот канал на Државната телевизија за време на празниците:

31 Декември (вторник)
17.45 – Песна за моето срце – детска новогодишна емисија
18.45 – Дора на Нова година – цртана серија
20.00 – Танец – новогодишен концерт
21.30 – Танц со ѕвездите – почеток на втора сезона
00.30 – Казино ројал – игран филм
04.00 – Бришачот – игран филм

1 Јануари (среда)
06.45 – Супермен – цртан филм
08.00 – Божиќ со Денис – игран филм
09.45 – Том и Џери: Oревокршачка – цртан филм
11.15 – Виенски концерт
13.45 – Божиќни чевли – игран филм
15.30 – Balkan fever – концерт
17.30 – Трето полувреме – македонски игран филм
20.30 – Трошка надеж – игран филм
22.30 – Очи широко затворени – игран филм
01.00 – Бетмен почнува – игран филм
03.30 – Адвокат на ѓаволот – игран филм

2 Јануари (четврток)
11.00 – Тажната принцеза – театарска претстава
13.30 – Спортот во 2013
20.15 – Опуштено – новогодишна емисија
21.20 – Преку шините – игран филм
23.00 – Пукнатина – игран филм
01.00 – Колатерална штета – игран филм
03.00 – Црвена жетина – игран филм
04.30 – Универзален војник – игран филм

3 Јануари (петок)
11.00 – Девојката и дванаесетте месеци – театарска претстава
20.15 – Дванаесетмина на Оушн – игран филм
22.00 – Основен инстинкт – игран филм
00.15 – Јас сум легенда – игран филм
02.00 – Вирус – игран филм
03.30 – Супермен 1 – игран филм

4 Јануари (сабота)
11.00 – Чарли и фабриката за чоколади – игран филм
13.00 – Мимзи, мојот пријател од иднината – игран филм
14.45 – Загубениот Божиќ – игран филм
17.45 – Музика и стихови – игран филм
20.15 – Џејмс Бонд, поглед кон иднината – игран филм
22.30 – Тринаесетмина на Оушн – игран филм

5 Јануари (недела)
13.15 – Две недели за заљубување – игран филм
15.00 – Нов театар – документарна емисија за новиот театар
20.00 – Сите наши песни – полуфинална емисија
21.20 – Свекрвиште – игран филм
23.00 – Зодијак – игран филм
01.30 – Беовулф – игран филм
03.30 – Супермен 2 – игран филм

 

 

 

Дани Петковска | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тотал ТВ ја исклучи Канал 5 од понудата, прочитајте зошто

Oд четвртокот, 10 ноември 2022 година, националната Канал 5 телевизија не е дел од програмската …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!