Почетна / Забава / ТВ Пакет дели гратиси за забавата со ДЈ Курд Маверик

ТВ Пакет дели гратиси за забавата со ДЈ Курд Маверик

 

Меѓународниот суперстар диџеј и водечки светски ремиксер на Robbie Williams, Bob Sinclair, Boy George, Eric Morillo и други,  етаблираниот Kurd Maverick од Spinnin Records ќе ја забавува публиката во Експо Центар за Новогодишната ноќ. Еден од најголемите хитови на денешницата „Hell Yeah” е неприкосновен хит на човекот кој го нарекуваат господар на хаус музиката, а траката има и своја верзија со добитникот на Греми наградата Jermain Dupri.

 

На 31-ви Декември скопската публика ќе ја има можноста да се забавува со нумерите на Курд кои го етаблираа како светски продуцент: Let the bass kick,римејкот на Pump up the jam за Ministry of Sound, The Rub, Let’s work, Strings of Tortuga, Love Sensation, како и химната на неговиот клуб „Ring Ring Ring” (од De La Soul). Продуцентот ќе има домашна поддршка од диџеите од Антена 5 радио Никифор, Ицко и Лефанк.

Влезниците за најголемата и највозбудлива новогодишна забава се пуштени во претпродажба во Југотон, Камарад Рамстор, Цвеќарница Розе (Веро2) и на сите продажи места на МК Тикетс по цена од 400 денари до 29-ти декември (недела), а на 30-ти и 31-ви ќе се продаваат по 500 денари.

Како празничен подарок од Експо Центар, првите 500 влезници ќе бидат по супер празнична цена од 300 денари, а порталот ТВ Пакет за најбрзите ќе одвои по две влезници за настанот. Веднаш влезете на Фејсбук страницата на ТВ Пакет и во инбокс пратете ни барање за гратиси.

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во Јапонија отворена првата гостилница за луѓе што се сами со чашката

Во Јапонија, поточно во градот Хакодате е отворена првата гостилница за луѓе што претпочитаат да …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!