Почетна / Забава / Стартува кастингот за Мистер на Македонија

Стартува кастингот за Мистер на Македонија

 

 

Од денеска официјално стартува кастингот за изборот за најубав маж во Македонија. Кандидатите треба да се на возраст од 18 до 27 години. Оваа година има големи шанси за прв пат и преставник од Македонија да учествува на изборот за Мистер на Европа, велат од организацијата.

 

Од денеска официјално стартува кастингот за изборот за најубав маж во Македонија. Кандидатите треба да се на возраст од 18 до 27 години. Оваа година има големи шанси за прв пат и преставник од Македонија да учествува на изборот за Мистер на Европа, велат од организацијата.

 

 

Големото финале ќе се одржи во новиот клуб „Театро“ и тоа кон крајот на следниот месец. Од организацијата додаваат дека оваа година претпазливо ќе се одбере најубавото момче кое ќе ја претставува Македонија на изборот за мистер на светот. Сите кандидати можат да остават своја куса биографија со фотографија на официјалниот Фејсбук профил на Зоран Василевски.

Пред две години младиот Стефан Лошковски се закити со две титули во Перу, Јужна Америка и тоа мистер најубаво лице и првата награда мистер Си Ворлд кој беше и најголем успех за Македонија, додека ланскиот мистер Ивица Симоновски поради сообраќајната несреќа не замина на ниту еден избор за убавина. Неговата куса манекенска кариера заврши само со домашниот избор.

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова композиција на Тадиќ и Холцверт инспирирана од „Поступано оро“

Светски познатиот гитарист и композитор Мирослав Тадиќ со виолинистката Ивет Холцварт неодамна ја промовираше композицијата …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!