Почетна / Забава / Станија Добројевиќ распната како Исус

Станија Добројевиќ распната како Исус

Станија себеси се доживува како Исус, била распната од народот…

Станија Добројевиќ ќе патува низ Америка на два месеца, па затоа одлучи соодветно да се поздрави со своите критичари. Имено, атрактивната старлета направи фотографија која многумина ја сметаат за сквернавење – на 3D фотографијата Станија е распната како Исус.

 

„Фотографијата е во 3D форма, не е претенциозна ниту создадена за да навреди некој. Ја направивме со намера да биде поинаква од сите мои останати фотографии, со многу детали и по критериуми од Западот. Целта е на неа да се прикаже како луѓето од јавната сцена ме доживуваат и ме коментираат. Тука се нападите на Данило Икодиновиќ, Исидора Бјелиќ, Бојан Станковиќ, Боки 13-ка, Иван Станковиќ… Тие буквално ме распнуваат!“, изјави Станија објаснувајќи што претставува Hello Kitty. „Hello Kitty е мојот омилен лик, кој во овој случај ги претставува моите фанови што секогаш се со мене“, објасни таа.

 

 

 

Chris | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Бебек ја поканува публиката на концертите во Охрид и Битола

Видео поздрав од легендарниот Жељко Бебек, по повод претстојните концерти кои ќе се одржат овој …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!