Почетна / МК Сцена / Слушнете ја “Никој како ти”, новата песна на Дарко Илиевски

Слушнете ја “Никој како ти”, новата песна на Дарко Илиевски

 

Нова балада на Дарко Илиевски

 

Младиот македонски пејач Дарко Илиевски промовираше нова песна, создадена од тимот со кој постојано соработува – Лазар и Магдалена Цветковска. Песната “Никој како ти” е најава за нов албум на пејачот, кој се подготвува периодов.

 

– Оваа песна ми е една од најискрените песни што сум ги отпеал досега и верувам дека и публиката ќе ја доживее на ваков искрен начин. Целта ми е да допрам до луѓето кои се силно вљубени и немаат никакви предрасуди да ја споделат, односно да ја признаат љубовта. Во песната се вели- знај ти си причина јас што се будам секој ден. Ова доволно кажува колку е силна љубовната порака во песната – вели Дарко.

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонски џез на Наша ТВ – концерт на Тао Трио на Прилеп џез викенд

Слушајте македонски џез на македонска телевизија. Концерт на Тао Трио на Прилеп Џез викенд 2013 …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!