Почетна / МК Сцена / Слушнете ја „Боли ме твој додир“ на Јоце Панов!

Слушнете ја „Боли ме твој додир“ на Јоце Панов!

 

Поп пејачот Јоце Панов конечно во етер ја пушти долгонајавуваната песна Боли ме твој додир со која ќе настапи на реномираниот фестивал „Сунчане Скале 2013“.

Песната е авторско дело на Роберто Поп Димитров (музика и текст) и Миро Буљан (аранжман и продукција), а се снимаше во Загреб, Хрватска.

 

Јоце со своите видео записи досега ги промовираше убавините на нашата прекрасна Македонија, но сега, за прв пат, новата песна ќе добие видео запис со интересна приказна во форма на краток филм.

 

 

 

Автор | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Пепа Димитрова подготвува спот за новата песна од „Макфест“

Пепа Димитрова објави фотографии од снимањето на нејзиниот нов спот. Се работи за видео запис …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!