Почетна / Сапуници / „Сеќавањата болат“ – нова турска серија на Сител

„Сеќавањата болат“ – нова турска серија на Сител

 

„СЕЌАВАЊАТА БОЛАТ“
од вечерва на Сител веднаш по „Аси“

 

 

Од вечерва на Сител телевизија ќе започне новата турска серија „Сеќавањата болат“. Актерската екипа е сочинета од веќе добро познати турски актери за македонската телевизиска публика. Во прилог е најавата за серијата, дознајте за што поточно се работи.

 

 

 

 

Мите Иванов | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Известување | „Забрането јаболко“ со нова епизода и во сабота

Авангардната босфорска драма “Забрането јаболко” не престанува да изненадува со секоја нова епизода. Борба за …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!