Почетна / Сапуници / Ретро | Најпопуларните песни од шпанските серии

Ретро | Најпопуларните песни од шпанските серии

 

Латино-американските серии во Македонија беа на врвот повеќе од 10 години. Тие содржини владееја со телевизиската програма, а гледачите со задоволство ги конзумираа испреплетените приказни. Секоја серија имаше своја препознатлива песна, а оние повеќе успешните беа промовирани и со комплетни музички албуми, односно саундтраки.

 

 

Повеќе латино-американски изведувачи беа прославени на Балканот благодарение на телевизиските серии, меѓу кои ѕвездите од серијата „Млади бунтовници“ и пејачките Талија и Наталија Ореиро. Во тој период интернетот не беше развиен до овој степен како и споделувањето на музиката. Албумите од овие серии се продаваа и во тогашниот дневен весник „Време“. Музиката од „Патишта на љубовта“, „Скриени страсти“, „Љубов и омраза“, „Руби“ и многу други серии стигна до рацете на гледачите благодарение на тој весник. Во прилог се најпопуларните песни кои останаа во меморијата на гледачите.

 

Изведувач | Natalia Oreiro
Песна | Cambio Dolor
Серија | Дивиот Ангел

 

Изведувач | Erreway
Песна | Bonita de mas
Серија | Млади бунтовници

 

Изведувач | Thalia
Песна | Rosalinda
Серија | Росалинда

 

Изведувач | Enrique Iglesias
Песна | Nunca te olvidare
Серија | Никогаш нема да те заборавам

 

Изведувач | Angela Maria Forero
Песна | Fierra inquieta
Серија | Скриени страсти

 

Изведувач | Chenoa
Песна | En tu cruz me clavaste
Серија | Ексцентричната Анастасија

 

Изведувач | Велери Моралес и Вахеро
Песна | Doble vida
Серија | Анали

 

Изведувач | Javier Rodriguez
Песна | Esmeralda
Серија | Есмералда

 

Изведувач | Pandora
Песна | La usurpadora
Серија | Злобница

 

Изведувач | Charlie Zаа
Песна | Por tu amor
Серија | За твојата љубов

 

Изведувач | Reyli Barba
Песна | La Descarada
Серија | Руби

 

Изведувач | Jose Antonio Bordell
Песна | Kassandra
Серија | Касандра

 

Изведувач | Ruth Mary Carvajal
Песна | La Otra en mi
Серија | Другата во мене

 

Изведувач | Lucero
Песна | Lazos de amor
Серија | Љубовни врски

 

 

 Се надеваме дека за момент ве вративме во едно поубаво време!

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Трите сестри“ заминуваат на летен одмор, но една од нив останува со вас

Вечерва на Сител телевизија ќе биде емитувана последната епизода за оваа сезона на “Трите сестри”. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!