Почетна / Серии / Полат Алемдар се ожени, еве ја избраничката

Полат Алемдар се ожени, еве ја избраничката

 

На големо изненадување на фановите и на публиката, актерот Неџати Шашмас познат како Полат Алемдар од мегахитот „Долина на волците“, стапи во брак со својата избраничка Каскч Нагехан, која е внука на сценаристот на популарната серија. Венчалната церемонија се одвиваше во мал ресторан во Истанбул на која присуствуваа многу малку гости. Медениот месец брачната двојка ќе го помине на Малдивите. Во прилог се неколку фотографии од церемонијата.

 

 

 

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Шпионската серија за „Американците“ секоја ноќ на Сител телевизија

Oд понеделник (13 мај) на Сител телевизија во полноќниот термин започнува со прикажување познатата серија …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!