Почетна / Сапуници / Откриен е стар портрет од вистинскиот Осман

Откриен е стар портрет од вистинскиот Осман

 

Авторот на турската хит серија „Бурни времиња“, Чошкун Ирмак, во повеќе наврати имаше изјавено дека приказната за малиот Осман е вистинска, и оти всушност „Бурни времиња“ е негова автобиографија. Но, она што е ново е прекрасната фотографија, односно портретот што Ирмак неодамна за првпат им го откри на турските медиуми. Се работи за старо уметничко дело што сведочи за прелеаните солзи и тешкото детство на Чошкун Ирмак, кое тој го претстави како портрет на „детето што плаче“. Еве што конкретно изјави тој:

„Портретот е спомен од моето детство, но исто така и важен детал во креирањето на ликот на малиот Осман од серијата „Бурни времиња“. Тоа сум јас, насликан во солзи, каков што бев во поголемиот дел од моето детство.“, отворено зборуваше тој. Во прилог е уникатниот портрет ексклузивно и единствено на ТВ Пакет!

 

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Денес не смее, но порано и во турските серии имало „скокотливи“ сцени

Ако во денешно време, Турската радиодифузна агенција забранува секаков вид на сцени во кои се …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!