Почетна / Филм / Огледалце, огледалце

Огледалце, огледалце

30-ти март


Огледалце, огледалце
Режија: Тарсем Синг (The Immortals)
Сценарист: Џејсон Келер
Улоги: Џулија Робертс, Лили Колинс, Ерми Хамер, Нејтан Лејн, Шон Бин, Мајкл Лернер, Марк Повинели, Роберт Емс
комедија, фантазија

Една од најомилените бајки на сите времиња доаѓа на големото платно во спектакуларно филмско издание, со добитничката на Оскар, Џулија Робертс во улогата на злобната кралица. Откако саканиот крал ги напушта, неговата немилосрдна сопруга ја презема контролата над кралството и неговата прекрасна 18-годишна полуќерка, Снежана, која ја крие во палатата.

Но, кога принцезата е привлечена од вниманието на шармантниот и богат принц, љубоморната кралица ја прогонува неа во блиската шума. Снежана тогаш се здружува со бандата борбени џуџиња за да го добие кралството кое законски ѝ припаѓа, и секако својот принц.

 

 

 

 

DarkShadow | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„London road“, „El hijo“ и „Brooklyn rules“ оваа седмица на Телма

недела (3 октомври 2021) – “Вили и неистражената планета”, 13.30 часот Анимација, авантура и комедија …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!