Почетна / Телевизија / Новогодишна програма на Алфа телевизија

Новогодишна програма на Алфа телевизија

 

Телевизија Алфа за своите гледачи подготви забавна музичка програма којашто ќе се емитува пред почетокот на новогодишното издание на емисијата „Зајди, зајди“. Алфа ТВ во новата 2013. година ќе влезе со оваа програма, а веќе следниот ден ќе се емитува новогодишниот анплакт концерт на Каролина Гочева.

 

ТВ Алфа за своите гледачи подготви забавна музичка програма којашто ќе се емитува пред почетокот на новогодишното издание на емисијата „Зајди, зајди“. Алфа ТВ во новата 2013. ќе влезе со оваа програма, а веќе следниот ден ќе се емитува новогодишниот анплакт концерт на Каролина Гочева. Во прилог се најавите, а еве една информација поврзана со празничната филмска програма преземена од нивниот сајт:

„Од филмската понуда за новогодишните празници ги издвојуваме премиерните филмови „Трансибирски воз“, „Кат Балу“, „Благодарам што не пушите“ и „Хари Браун“, а во филмската програма за деца ќе ги гледате филмуваните класици од браќата Грим, Андерсен и Радјард Киплинг. Од филмските ѕвезди ви ги издвојуваме: Вуди Харелсон, Емили Мортимер и Бен Кингсли, Џејн Фонда, Ли Марвин и Мајкл Калан, Вили Нелсон, Мајкл Кејн, Емили Мортимер и Дејвид Бредли.“

 

 

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Урбана програмска шема на ТВ Телма за 31 декември и 1 јануари

Реномираната телевизија Телма подготви специфична и поинаква новогодишна програма, која ќе ги задоволи вкусовите на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!