Почетна / Забава / Новинарот Зоки Фаци влегол во масонската лоза

Новинарот Зоки Фаци влегол во масонската лоза

 

Телевизискиот водител и новинар Зоран Василевски Фаци, наводно, бил еден од неколкуте јавни личности кои и се приклучиле на тајната масонска лоза во Македонија. Неофицијално дознаваме дека Василевски пред неколку месеци влегол во организацијата на покана на тајното братство како јавна личност која 10 години е во шоубизнисот кај нас. Водителот неколку пати бил виден навечер како влегува во една стара куќа во старата скопска чаршија каде се претпоставува дека се собираат членовите на масонското друштво.

Во прилог е фотографија која е направена пред една година. Василевски ја имаше постирано на својот профил на Инстаграм. На фотографијата е прикажан знакот на масоните, а слични фотографии имаат направено многу јавни личности од светскиот шоубизнис.

 

 

Василевски не беше достапен за да ни ја потврди шпекулацијата иако во шоубиз круговите веќе наголемо се шушка дека тој и уште неколку јавни личности се членови на илуминатите.

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Искра“ – концерт на Филхармонија со виртуозот на виолина Симовиќ

Македонската филхармонија го најавува концертот „Искра” кој ќе се одржи на 16 мај (четврток) со …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!