Почетна / Телевизија / Нова сезона на политичко – дебатната емисија „Топ тема“ на Телма

Нова сезона на политичко – дебатната емисија „Топ тема“ на Телма

 

Се враќа “Топ тема” на Телма телевизија

 

Од понеделник (4 септември) започнува новата телевизиска сезона на политичко дебатната емисија “Топ тема” на Телма. По низата репризи на телевизиски содржини изминативе месеци, конечно премиера на Телма.

 

 

Со добропознатиот тим од Оливера Трајковска, Снежана Лупевска, Александар Чомовски и Боби Христов, гледачите ќе следат дебати на Телма од понеделник до петок во 19.15 часот. Во следниот период, дел од гостите во емисијата ќе бидат кандидатите за градоначалници, со оглед на актуелните локални избори кои следуваат во октомври.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ИНРЕКОМ со анализа за реформата на регулаторните тела во држававата

Институтот за развој на електронски комуникации ИНРЕКОМ Скопје спроведе анализа на состојбата во поглед на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!