Почетна / Телевизија / Нова сезона на „Во недела попладне“ започнува на Алфа телевизија

Нова сезона на „Во недела попладне“ започнува на Алфа телевизија

 

Нова сезона на “Во недела попладне” во 15:30 на Алфа телевизија

 

 

Од 6 септември на програмата на Алфа телевизија започнува втората сезона од забавно информативната емисија “Во недела попладне”. Емисијата е во продукција на Томато, а водители остануваат Ненад и Марјана. Гости во првата емисија од oбласта на спортот ќе бидат македонскиот фудбалски репрезентативец и член на Палермо – Александар Трајковски, Марјан Лазовски – поранешен селектор на Македонската кошаркарска репрезентација.

 

 

Во емисијата ќе биде најавен и новиот проект на Бојана Атанасовска. Се работи за ТВ емисија која стартува од понеделник.
За деталите околу Охрид Фест и задолжени за забавата оваа недела ќе бидат Елена Петреска, Маја Вуќикевиќ и Влатко Илиевски. Во рамки на емисијата ќе бидат доделени 5 карти за мечот на Македонија со актуелниот европски фудбалски првак Шпанија.

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Телекабел ја зголемува ТВ преплатата од 450 на 650 денари месечно

Над 44 проценти покачување за сите ТВ корисници на Телекабел. Од 1 јули, досегашната цена …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!