Почетна / Забава / Неодолива женственост се прошета низ Скопје

Неодолива женственост се прошета низ Скопје

 

Пет атрактивни девојки ја промовираа новата кампања Femme Fatale на брендот Veet низ скопските улици кои за случајните минувачи претставуваа вистинска атракција. 

 

 

„Femme Fatale„ или во превод „Неодолива жена“ е кампања на светско ниво со која глобалниот бренд број 1 за депилација Veet ги истакнува придобивките од користењето на овој производ, едноставно, брзо и лесно до убави нозе. Производите на Veet се наменети за сите девојки и жени кои водат брз и динамичен начин на живот.

 

 

Светскиот бренд на глобално ниво ги поддржува настаните за мода и убавина, а годинава за првпат го организираше настанот „Најубави нозе“, како и фотосесијата со згодните Македонки со која започна едукативната кампања наменета за млади девојки и жени. Несекојдневно во оваа кампања беше тоа што за заштитни лица избрани обични девојки од нашето секојдневие.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Концерт со дела од Арво Перт во изведба на „Профундис“

Ансамблот и хор „Профундис“ под диригентство на Ѓурѓица Дашиќ вечер во Филхармонија ќе одржи концерт …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!