Почетна / Телевизија / Невиденото во Македонските приказни

Невиденото во Македонските приказни

 

Македонските народни приказни што пред многу години се емитуваа на МТВ, оние првите и оригиналните, се вбројуваат во најгледаните програми на сите времиња. Не постоеше човек што не сакаше да го започне денот со поучните приказни и мудрите зборови на Ѓорги Колозов, Шенка Колозова, Ванчо Петрушевски, Гоце Тодоровски, Лазар Бараков, Гоце Влахов, Дубравка Киселичка, Димче Мешковси и многу, многу други. Телевизискиот проект се снимаше од 1984-та до 2003-та година. Во тој период снимени се над 300 епизоди, а во текот на снимањето се направени уште толку интересни грешки што ние гледачите немавме можност да ги видиме. Погледнете ги тие „скриени“ моменти сега во епизодата наречена „Невиденото во Македонски народни приказни“.

 

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Станете дел од играната продукција на Алфа, погледнете што се бара

За потребите на играната продукција, Алфа Телевизија вработува: – Актери – 6 (Мажи и жени …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!