Почетна / Вебновела / Најава за нова вебновела – Другата страна на рајот

Најава за нова вебновела – Другата страна на рајот

ДРУГАТА СТРАНА НА РАЈОТ

Секој рај има свои ѕвечарки…

 Рехина Албарасин е богата, моќна и ценета млада жена која ќе ја пронајде љубовта во Леонел Карвахалес, млад, згоден но алчен маж за моќ и богатство. Нивната венчавка ќе биде од соништата, но медениот месец ќе се’ претвори во кошмар за невестата.

На првата брачна ноќ, Леонел ќе ја изневери Рехина со својата поранешна девојка Ребека, а потоа ќе ја понесе на меден месец во рурална цивилизација, онаму каде што ни дивите ѕверки не можат да преживеат.

Во еден миг, Рехина ќе загуби се’ што има – својот сопруг, децата, саканиот дом, дури и својот идентитет. И тогаш одлучува да поврати се’ што и е одземено и да се’ одмазди на оние кои и го скршиле срцето.

Настапуваат: Aracely Arámbula (Regina Albarracín), Gonzalo Garcia Vivanco (Leonel Carvajales), Gabriela Spanic (Rebeca Obregón), Diego Soldano  (Simón Corona), Christian Bach (Joana Rivera Hill).

 

НАСКОРО – ЕКСКЛУЗИВНО И САМО НА ТВ ПАКЕТ!

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Научи ме да летам | Enseñame a Volar #053 & 054

#53то продолжение                 Со двете дланки, Себастијан го покри своето лице. Одеднаш се …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!