Почетна / Телевизија / „Моето дете“ – нова емисија на Телма телевизија

„Моето дете“ – нова емисија на Телма телевизија

 

„Моето дете“ е насловот на новата телевизиска емисија која започна да се емитува на Телма во сабота во 13 часот. Секоја сабота „Моето дете“ ќе обработува теми поврзани со трудници, бебиња и деца.

 

 

„Интересни содржини од кои ќе научите нешто ново за себе и за своето дете. Во првата емисија ќе слушнете што е најдобро да и поклоните на една трудница, ќе ви дадеме предлог каде да ја поставите новогодишната елка и да ја зачувате од љубопитните рачиња на вашето дете и ќе видите што најмладите можат да научат од новогодишните театарски претстави и што вкусно да зготвите за нив“, велат од продукцијата Деосол, која ја подготува и реализира оваа емисија.

 

 

 

 

Ивана Таневска | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски цензуриран на Телма? Ова е постот што тој го објави

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ се огласи на социјалните мрежи по повод откажувањето на неговото гостување …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!