Почетна / Телевизија / Мартија со вонсериска изведба на „Џелем, џелем“ во „Пинк ѕвездички“

Мартија со вонсериска изведба на „Џелем, џелем“ во „Пинк ѕвездички“

 

Жирито се поклони пред македонскиот мултиталент

 

Неверојатна изведба на македонската учесничка во “Пинк ѕвездички” во седмиот круг. Мартија Станојковиќ по седми пат ги собра врисоците на публиката и аплаузот на жири комисијата, овојпат со прекрасната изведба на ромската химна “Џелем, џелем”. Таа изгледаше и звучеше уште еднаш совршено, онака како што треба да се изгледа при ваква интерпретација и онака како што треба да се пее оваа песна.

 

 

За Гоца, нашата Мартија е најкомплетната Пинкова ѕвездичка, за Јелена Томашевиќ од ваква изведба може само крвта на човек да му заледи. Без зборови остана и Хари, а и Леонтина и Милан се согласија дека таа е фаворит за оваа сезона и мултиталент за кого не постојат музички граници.

Во продолжение погледнете го настапот на Мартија, а во понеделник на Сител и целата емисија :

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ацо Кабранов: Во Канал 5 примав 60.000 во плико на рака

Доскорешниот уредник на 1ТВ Ацо Кабранов во пост на Фејсбук обзнани дека додека работел во …

error: Содржината е заштитена!