Почетна / Сапуници / „Малечката невеста“ укината во Србија и Босна, до каде е кај нас?

„Малечката невеста“ укината во Србија и Босна, до каде е кај нас?

 

Србија ја укина, Македонија истрајна со Невестата

 

Индиската сапуница “Малечката невеста” го доби својот крај во некои од земјите во регионот. Србија, Црна Гора и Босна и Херцеговина прекинуваат со нејзино емитување во текот на овој период, по пет години емитување на каналите на Пинк. За разлика од нив, во Македонија, Хрватска и Бугарија, серијата продолжува да се емитува и понатаму.

 

 

И покрај тоа што серијата за прв пат на Балканот пристигна во Македонија пред 6 ипол години, таа со епизодите е поназад од другите земји. Моментално во Македонија се емитува околу 1650 епизода од снимени околу 2200 епизоди досега во Индија.

Серијата во Индија продолжува со снимање и не се очекува нејзин крај во блиска иднина.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Се запознале и вљубиле на снимањата на „Истанбулската“

Семејната турска драма “Истанбулската невеста” очигледно е една од најзборуваните телевизиски програми оваа сезона, која …

error: Содржината е заштитена!