Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Максим Димитриевски: Би им ги донирал тестисите на некои мои колеги

Максим Димитриевски: Би им ги донирал тестисите на некои мои колеги

Максим Димитриевски: Би им ги донирал тестисите на некои мои колеги
Максим Димитриевски: „Кокошката ги пишува нотите, а сабајле петелот одлуката ја отпева”

Ова беа изјавите кои ги даде градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски во најновата епизода на Нешто конкретно, а на тема – Што значи да си човек на место?

Во епизодата, освен Димитриевски гости беа тенорот Благој Нацоски, Докторката Татјана Гуржанова, како и актерот и музичар Давид Мука. Сите со свои видувања на темата но и со своите искуства.

Дускусијата одеше и во наскока на тоа на кои позиции има најмалку луѓе на место, дали успехот зависи само од трудот или некој си е роден со х фактор а епизодата заврши со дует песна.

А која беше причината штo Максим Димитриевски се одлучил за донација на тестисите гледајте до крај…

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вечерва гласаме за бројот 1 на 145 333 за победа на Мики во „Гранд“

Македонскиот идол Мики Секуловски е еден од најсериозните кандидати за победа во големото музичко талент …

error: Содржината е заштитена!