Почетна / Филм / Луѓето како нас

Луѓето како нас

29-ти јуни

 

Луѓето како нас
Режија: Алекс Курцман
Сценарист: Алекс Курцман
Улоги: Крис Пин, Оливија Вајлд, Елизабет Бенкс, Мишел Фајфер, Марк Дуплес, Џон Фивру
драма

 

 

Во приказната се раскажува за Сем (Крис Пин), тегобен човек, кој после враќањето дома во Л.А за погребот на неговиот отуѓен музички-продуцент татко, открива дека мора да и испорача $150,000 во кеш на неговата 30 годишна сестра-алкохоличарка Френки (Елизабет Бенкс) за која тој никогаш не знаел дека постои, и нејзиниот проблематичен 12-годишен син.

 

 

 

DarkShadow | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Инфо | Месец на „Киненова“ на ТВ 24 – цел месец филмови без реклами

„Прво филм“ е мотото на меѓународниот филмски фестивал Киненова кој годинава официјално ќе се одржува …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!