Почетна / Телевизија / Х Фактор / Лорен од Шведска гостин во „Х Фактор“ во вторник

Лорен од Шведска гостин во „Х Фактор“ во вторник

 

Во следното live издание на „Х Фактор“ кое ќе биде петто по ред гостин во ревијалниот дел ќе биде победничката на Евровизија за Шведска, Лорен.

 

 

Членот на жирито Жељко Јоксимовичќ повторно ќе се сретне со изведувачот на „Еуфорија“ која го победи на споменатиот фестивал. Пејачката најави дека нема долго да се задржи во Србија поради големите обврски и ангажмани.

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Новиот Кајмакоски го расплака жирито на „Икс фактор“

  Давид Темелков е новиот македонски икс фактор     22-годишниот Скопјанец Давид Темелков е …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!