Почетна / Филм / Крива топка

Крива топка

 21-ви септември

Крива топка
Режија: Роберт Лоренц
Сценарио: Ренди Браун
Улоги: Клинт Иствуд, Ејми Адамс, Џастин Тимберлејк, Метју Лилард, Џон Гудман, Скот Иствуд
Жанр: спортска драма

Четири години после неговата последна улога во филмот Гран Торино, Клинт Иствуд конечно се враќа пред камерите. И за првпат после долго време не е ниту режисер на филмот. Овој филм е снимен под режисерска палка на Роберт Лоренц, негов долгогодишен продуцент, чиј филм ова е режисерско деби.

 

 

Иствуд го глуми Гас Лобел, стар бејзбол скаут кој работи за големиот машки тим Атланта Брејвс. Долго време е вдовец и поради тоа живее и работи сам. Овој пат на потрагата за нов играч тргнува со својата ќерка. Неговата ќерка Мики, која ја глуми Ејми Адамс е амбициозна адвокатка. Тие двајцата одржавале воглавно епизодни и напнати односи во минатото, испрелетени со тајни и лаги, но дојде моментот на промени. Судбината им се испреплетува со младиот скаут кој го глуми Џастин Тимберлејк.

 

 

 

DarkShadow | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пирс Броснан и Гај Пирс во трилерот „Spinning man” во сабота на Телма

сабота, 13 април 2024 година, Телма ТВ, 22.15 часот – Филозофија на убивањето Еван Бирч …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!