Почетна / Живот / Како младите го празнуваат „Духовден“?

Како младите го празнуваат „Духовден“?

Навистина повеќе не се знае што следно ќе не изненади на социјалните мрежи. Она што не шокираше денеска е лудата идеја на овие две девојки да се фотографираат легнати на еден гроб. На празникот „Духовден“ почит му оддаваме така што ги посетуваме вечните домови на нашите најблиски, но за овие тинејџерки воопшто не било забавно само да се положи цвеќе на гробот. Зошто па да не легнат на него и морбидно да и се насмевнат на камерата?

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Доделени наградите на ЗИКМ на годинешниот Саем на книгата во Скопје

Во рамки на XXXII Меѓународен саем на книгата во Скопје, во сабота, 12.09.2020, со почеток …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!