Почетна / Телевизија / И со песна од Адил, Мартија ги остави без зборови сите во „Пинк ѕвездички“

И со песна од Адил, Мартија ги остави без зборови сите во „Пинк ѕвездички“

 

Видео | Мартија ја отпеа “Кој сум јас” од српскиот пејач Адил

 

– Неверојатно е како ти сето ова го обликуваш. Рацете, потезите, мимиките, Ти си вистински уметник. Сериозен уметник. Прекрасно! – беше коментарот на Хари Мата Хари по феноменалниот настап на нашата Кумановка која е на чекор до големата победа. Мартија во новата четвртфинална емисија отпеа песна од Адил, песна и интерпретација со многу емоција. Громогласен аплауз повторно заслужи од публиката, а пофални коментари од сите членови на жирито.

 

 

– Таа знае колку ја обожувам – искоментира Марија Сердар, специјалниот член на жирито и додаде “Таа е едноставно родена за на сцена. Навистина си создадена за ова”.

За Милан, се’ било толку уверливо што потполно ја разбира таа емоција, талент и убавина која ја пружа Македонката. Дека заслужува само најдобро, се согласија и Томашевиќ и Леонтина.

Во продолжение погледнете го целиот настап на Мартија, а кој испадна од најновите “Пинкови ѕвездички” дознајте во понеделник навечер на Сител.

 

 

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поради прогласената тродневна жалост, нема да има реклами на ТВ

Поради прогласените денови на жалост од страна на Владата на РСМ, во периодот почнувајќи од …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!