Почетна / Филм / Истрагата за двајца детективи во „Badge of honor“ во петок на Телма

Истрагата за двајца детективи во „Badge of honor“ во петок на Телма

📅 петок, 11 ноември
⏰ 22:15 – Медал на честта

Откако невооружен тинејџер е неправедно застрелан во насилна битка за дрога, двајца детективи од оделот за наркотици ќе бидат под интензивна истрага, водена од решителена детективка за внатрешна контрола.

По апсењето на сопствениот партнер и сведочењето против него, полицајката Џесика Досон (Мена Сувари) е принудена да се префрли во внатрешна контрола за да го истражи сомнителното убиство на тинејџер од страна на 2 полицајци и нивниот полициски капетан (Мартин Шин).

Колку поблиску се доближува до вистината, толку нејзиниот живот станува полош, сè додека на крајот не открие дека постои човек најмен да ја убие. Таа мора да се бори за својот живот и да ја задоволи правдата во крими драмата во петок на Телма.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Отпор”, биографска воена драма во саботната вечер на Телма

сабота, 1 јуни 2024 година, Телма телевизија, 22.15 часот – Отпор Сè што Марсел Марсо …

error: Содржината е заштитена!