Почетна / Сапуници / Фото | Актерите на плажа – Азизе и Џевдет одмараат под вода

Фото | Актерите на плажа – Азизе и Џевдет одмараат под вода

Популарниот турски брачен пар летово одмара во Чезме.

Откако ја завршија со снимање историската воена драма “Далеку од дома”, полковник Џевдет и Азизе решија да ги наполнат батериите на море, пред стартот на новите проекти.

Дека одлично си поминуваат на одмор, говорат и сликите кои ги објавуваат на социјалните мрежи.

Берѓузар Корел, позната како Шехерезад и Азизе, обожува да нурка, а за Величествениот, прошетката е мир за душата.

Oваа есен, телевизија Сител продолжува со емитување на новите епизоди од популарната драма за нивната татковина каде повторно ќе нè дружат омилените актери. Бидете подготвени – следува последната битка за љубов и разврската на приказната за воените предавства.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Актерот Иван Босилчиќ во нова серија за „Хотел Русија“ на Алфа

Секоја сабота и недела на Алфа телевизија во 20.20 часот ќе се емитува нова руска …

error: Содржината е заштитена!