Почетна / Телевизија / „Зет домазет“ е најгледана програма во Македонија!

„Зет домазет“ е најгледана програма во Македонија!

 

На 14.06 од 14 часот до 1 по полноќ програмата на Сител остварила извонредни 39,19% удел во гледаноста. Според податоците од извештајот на Nielsen, епизодата од романтичната комедија „Зет домазет“ што се емитувала во четвртокот во најголем број ја собрала македонската публика пред малите екрани и е највисоко рангирана програма во Македонија, оставајќи го мегахитот „Бурни времиња“ зад себе.

 

 

 

 

Извор на податоците за гледаноста е Nielsen

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ААВМУ: Во спотови на Пендаровски и Османи учествуваат малолетници

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги со мониторингот на изборното медиумско претставување за Претседателските …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!