Почетна / Забава / Евровизија / Есма и Лозано блеснаа на евровизиската сцена

Есма и Лозано блеснаа на евровизиската сцена

 

Погледнете како нашите евровизиски претставници Есма и Лозано блеснаа на сцената во Малме со песната „Пред да се раздени“. Сеуште не сме информирани околу тоа на кој јазик ќе се пее песната за време на претставувањето, но во двата случаи ќе звучи фантастично. Уживајте!

 

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каролина и Елена : Ти си нашиот победник, Тамара, те сакаме!

Не стивнуваат реакциите на македонската политичка и естрадна сцена по вчерашниот маестрален настап на Тамара …

error: Содржината е заштитена!