Почетна / Филм / Ексклузивно на МТВ 1 телевизиска премиера на „Кајмак“

Ексклузивно на МТВ 1 телевизиска премиера на „Кајмак“

Најновиот филм на Милчо Манчевски „Кајмак“ оваа недела ќе се емитува на Првиот канал на Македонската телевизија. МРТ веќе од вчера започна агресивно и ексклузивно да го најавува филмот со термин од 22.45 часот.

„Кајмак“ е македонски филм снимен во 2021 година во режија и сценарио на Милчо Манчевски. Главните улоги ги играат: Ратка Радмановиќ, Камка Тоциновски, Благоја Чоревски, Сара Климоска, Петар Мирчевски, Александар Микиќ, Борис Чоревски, Симона Спировска. Филмот ја имаше својата премиера за време на Токискиот кинофестивал одржан на 26 октомври 2022 година во Јапонија.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Петок навечер на Телма – акциониот трилер „Line of duty“

Line of duty (2019) – акција на Телма во петок, 10 мај 2024 година во …

error: Содржината е заштитена!