Почетна / Серии / Ексклузивно видео | Врчак во германската серија „Аларм за кобра“

Ексклузивно видео | Врчак во германската серија „Аларм за кобра“

 

Песната на Раде Врчаковски – Врчак се пееше во една од епизодите на популарната германска серија „Аларм за кобра“ којашто се емитува на Сител телевизија. Оваа епизода ќе биде емитувана во понеделник околу 23:30 часот.

 

 

Приказната на епизодата од дваесеттата сезона снимена 2015/16 година во којашто еден од дилерите ја пее „Повторно сам“ од Врчак е сместена на Балканот и се зборува за кралот на мафијата кој владее со овие простори. 

 

 

* Целата епизода погледнете ја во понеделник 23:30 на Сител телевизија

 

 

| ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Документарната серија „Предатори од Карпатите“ на МРТ 1

Во документарната серија „Предатори од Карпатите“ ќе навлеземе длабоко во суровиот европски пејсаж кадешто човекот …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!