Почетна / МК Сцена / Видео | Победникот на „Пинк ѕвездички“ со песна на македонски јазик

Видео | Победникот на „Пинк ѕвездички“ со песна на македонски јазик

 

Марко порачува : Сите солзи нека станат насмевски

 

 

Марко Бошњак, победникот на ланската сезона на “Пинк ѕвездички” ја сними својата прва песничка и тоа на македонски јазик. Песната се вика “Ние децата”, ја отпеа заедно со хорот на Златното славејче и ја промовираше на годинешново издание на фестивалот.

Во продолжение слушнете ја песничката на Марко, која носи голема поука и која изобилува со емоција како секоја изведба на Бошњак :

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Каролина во Америка емотивно ја отпеа „Празно е без оваа љубов“

Македонскиот супербренд Каролина Гочева велигденските празници ги поминува во Њујорк каде нејзиниот сопруг Михаил Корубин …