Почетна / Телевизија / Еве како изгледа ракометарот Ренато Вугринец кога дува хелиум

Еве како изгледа ракометарот Ренато Вугринец кога дува хелиум

 

„Еден на еден“ со нова сезона, од вечерва на Алфа телевизија

 

 

Ток шоуто “Еден на еден”, продолжува на Алфа телевизија со својата шеста сезона. Новата сезона ќе имате прилика да ја следите започнувајќи од вечерва, па секоја следна сабота во 21:30 часот. Автор и водител е Жарко Димитриоски – Жаре, кој и понатаму е домаќин на најпознатите лица од македонската естрада, спортска и политичка сцена, а не се ретки ниту гостувањата на популарни лица од регионот. Се очекува забава, како и скечеви и пародии по што е и позната оваа емисија.

Во следното видео, Жаре ги најавува новитетите кои ги очекуваат гледачите на новата сезона, а не изостанува и пародијата на грандовото шоу “Народот прашува” со Саша Поповиќ.

 

 

Гостин во првата емисија е словенечкиот ракометар на РК Металург, Ренато Вугринец, кој ќе го видиме во една смешна ситуација. Погледнете за што се работи:

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ААВМУ транспарентно открива колкав трошок прави директорот

Согласно заложбите за транспарентност и отчетност и следејќи ја воспоставената пракса за објавување на трошоците …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!