Почетна / Телевизија / Х Фактор / Другиот вторник „Х Фактор“ ќе го напуштат двајца

Другиот вторник „Х Фактор“ ќе го напуштат двајца

 

Како што веќе најавивме, овој вторник за жал продукцијата која го реализира „Х Фактор“ нема да биде во можност да го оствари шестото live издание од шоуто поради грипот кој ги нападна учесниците и луѓето од продукцијата, наместо шоу во живо на Сител и Пинк утревечер ќе се емитува специјално издание со веќе видени моменти и настапи.

 

 

Но, она што е ново како информација е дека другиот вторник шоуто ќе го напуштат двајца учесници, а не еден како што беше редот досега, открива најавата на Сител за следното издание во живо.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Новиот Кајмакоски го расплака жирито на „Икс фактор“

  Давид Темелков е новиот македонски икс фактор     22-годишниот Скопјанец Давид Темелков е …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!