Почетна / Телевизија / Долгоочекуваниот „Круг на знаење“ се сели на фреквенцијата на Алфа

Долгоочекуваниот „Круг на знаење“ се сели на фреквенцијата на Алфа

 

“Круг на знаење” – наскоро на Алфа

 

 

ТВ Пакет ексклузивно дознава дека квиз шоуто “Круг на знаење”, кое пред две години се емитуваше на Македонската телевизија, од сега ќе се емитува на фреквенцијата на Алфа. Се работи за квиз кој беше обожуван од публиката која бара квизови на вистинско знаење и која постојано прашуваше кога повторно ќе се појави на тв екраните.

Дали Дамјан Дренковски останува како водител, дознавате наскоро.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ААВМУ: Во спотови на Пендаровски и Османи учествуваат малолетници

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги со мониторингот на изборното медиумско претставување за Претседателските …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!